Da li ste znali – zanimljivosti iz sveta srpskog vaterpola

05.07.2019.

Da li ste znali da je srpska vaterpolo reprezentacija u poslednjih 13 godina učestvovala na 32 takmičenja na kojima je osvojila ukupno 28 medalja, od kojih su 22 bile zlatne. Za ove naše zlatne momke medalje su postale normalne, a šampionska postolja svakodnevna. Godine 2016. osvojili su evropsku i svetsku krunu, a osvajanjem Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru srpska vaterpolo reprezentacija postala je i olimpijski šampion.

Da li ste znali da je srpski vaterpolista Andrija Prlainović, koga zovu Mesi srpskog vaterpola zbog fenomenalnih igara, kreativnosti, golova i asistencija, jedan od najboljih vaterpolista sveta? Trenutno je sa srpskom reprezentacijom svetski, evropski i olimpijski šampion.

Da li ste znali da je Slobodan Nikić najtrofejniji vaterpolista sveta i jedini igrač koji je osvojio zlatne medalje na tri svetska prvenstva. Najbolji strelac šampionata bio je Aleksandar Šapić i to četiri puta. Isto toliko puta Srbija je imala i najboljeg igrača prvenstva.

Da li ste znali da su tri srpska kluba u tri sezone stigla do finala Lige šampiona? Partizan je 2011. godine bio prvak Evrope, isto kao i Zvezda 2013, dok je Radnički iz Kragujevca naredne godine izgubio u finalu od Barselone.

Da li ste znali da Srbija shop, online prodavnica srpskih proizvoda ima navijački kutak i za verne navijače srpske vaterpolo reprezentacije?

Online prodavnica srpskih proizvoda i vaterpolo oprema za zlatni srpski sport

Ljubitelji i verni navijači srpske vaterpolo reprezentacije dobro se sećaju Evropskog prvenstva u Barseloni 2018. godine odakle se naša reprezentacija, naravno ponovo, i to po četvrti put zaredom, vratila sa zlatom. Naši delfini su pred taj put nosili mornarske majice, a Srbija shop, online prodavnica srpskih proizvoda vam nudi upravo tu i takvu mornarsku majicu reprezentacije sa srpskim grbom, firme “KEEL”. Ova majica programski je proizašla iz nagrađivanog romana „Jedro nade“ Nikole Malovića, i danas predstavlja standard i svojevrsnu odevnu instituciju.

U našem online shop-u pronaći ćete i druge modele originalnih majica koje nose naši zlatni delfini, kao i trenerke različitih dezena. U našoj ponudi čeka vas i originalna vaterpolo oprema – keel kupaci i vaterpolo kapice, sve sa grbom i bojama srpske reprezentacije. Neke od ovih odevnih predmeta naše reprezentacije, naročito keel kupaci, zaista vredi imati u vlasništvu, jer vrede kao i naši vaterpolisti.